Blog

Odkryj piękno Ukrainy

Pomimo tego, że Ukraina jest naszym największym sąsiadem, to jednak pod względem turystycznym kraj ten nadal nie został jeszcze przez nas dostatecznie poznany – znacznie częściej wybieramy się na południe Europy, podczas gdy tuż za naszą granicą znajduje się kraj mogący nam zaoferować szereg wspaniałych rzeczy. Jeżeli w takim razie chcielibyśmy wybrać się na wakacje do rzeczywiście ciekawego miejsca, to jak najbardziej powinniśmy nieco zainteresować się właśnie Ukrainą.
Do zdecydowanie najistotniejszych miast na terenie tego kraju może być zaliczony rzecz jasna położony w pobliżu polskiej granicy Lwów, który przez całe stuleci znajdował się w Polsce – z tego też powodu obecnie możemy w nim podziwiać całe mnóstwo śladów polskiej kultury. Ukraina jest jednak na tyle rozległym krajem, że warto pojechać nieco dalej na wschód, ponieważ również i tam znajdziemy coś ciekawego. Świetnym przykładem może tu być chociażby Kijów, który w chwili obecnej z całą pewnością może być zaliczony do zdecydowanie najciekawszych stolic w całej Europie.
Jadąc na Ukrainę będziemy mogli zwiedzić tak mnóstwo interesujących atrakcji, że jedna wycieczka z pewnością nie wystarczy nam do całkowitego poznania tego wspaniałego kraju. Niemniej jednak warto bliżej się nią zainteresować, chociażby dlatego, że w jej zachodnich regionach znajdziemy wiele śladów polskiej kultury, zatem będzie to dla nas fantastyczna lekcja historii.

Previous article
Poznaj skarby Bałkanów
Next article
Odwiedź Węgry!
About the author