Blog

You are here: / /

Skarby Danii

Północna Europa w większości przypadków jest dość niedoceniana przez turystów z wielu państw, co widoczne jest także i w Polsce. Na pierwszy rzut oka nie znajdziemy tam raczej wielu interesujących atrakcji, natomiast sama dość zimna pogoda powoduje, że celem naszych wakacyjnych wyjazdów znacznie częściej są południowe, słoneczne kraje. Takie podejście stanowi jednak poważny błąd, bowiem same tylko kraje skandynawskie oferują tak dużo godnych uwagi rzeczy, że każdy będzie mógł wśród nich znaleźć coś dla siebie.
Doskonałym przykładem może tutaj być Dania, stosunkowo niewielki kraj leżąca przede wszystkim na półwyspie Jutlandzkim. Zaliczana jest do grona krajów nordyckich, zatem sama jej kultura trwale związana jest ze słynnymi wikingami. Jest to nade wszystko kraj o niezwykle długiej historii, w związku z czym sama tylko jego stolica – Kopenhaga – posiada bardzo wiele wspaniałych zabytków jak i innych atrakcji, dzięki którym każdy turysta może się tutaj naprawdę świetnie bawić.
Dania jest więc doskonałym dowodem na to, że północna Europa również jest dobrym celem wakacyjnych wypraw. Oprócz tego położona jest ona bardzo blisko Polski, zatem za jej odwiedzenie nie będziemy musieli nawet wiele płacić – naprawdę warto!

Previous article
Watykan wspaniałym celem podróży
Next article
Odkryj turystykę i zwiedzaj świat!
About the author
related articles